Bowers and wilkins

Anglosasi mają bardzo znaczący wkład nie tylko w rozwój muzyki, zwłaszcza tej zaliczanej do szeroko rozumianej kategorii rozrywkowej. Zrobili oni również bardzo wiele dla dźwięku pojmowanego bardziej technicznie. Konkretnie chodzi o rozmaite konstrukcje głośników czy słuchawek, które służą doskonale zarówno profesjonalistom, jak też pasjonatom o audiofilskich inklinacjach. Bowers and Wilkins to świetny przykład firmy-legendy, która w świecie źródeł dźwięku posiada pozycję tak silną, że spokojnie można ją postawić w wąskim gronie najważniejszych. Design i jakość w jednej bryle Brytyjska marka narodziła się w 1966 roku w mieście Worthing.

Przedsiębiorstwo od początku specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji systemów audio, głośników, słuchawek oraz wszelkich innych akcesoriów, dzięki którym możliwe jest cieszenie się doskonałym brzmieniem w domowym zaciszu i nie tylko. Z produktów B&W chętnie korzystają profesjonaliści – inżynierowie dźwięku oraz zawodowi muzycy czy producenci. Pozwalają one usłyszeć więcej niż za pomocą sprzętu innych marek. Poza kwestiami technicznymi związanymi typowo z dźwiękiem, szalenie istotne są także sprawy designu. Obecnie systemy audio oferowane przez Bowers and Wilkins potrafią zaskakiwać prezencją wizualną, więc stają się przy okazji wartością dodaną dla wnętrz.

Zwłaszcza tych utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Takie połączenie najwyższej jakości technicznej z wzornictwem przemysłowym z równie wysokiej półki jest pozytywnie odbierane przez wymagających nabywców. Efekty pracy specjalistów Wśród technologicznych osiągnięć, jakimi może pochwalić się marka B&W wskazać można chociażby diamentowe kopułki wysokotonowe, zwężające się tuby głośników czy specjalne obudowy z użebrowaniem typu Matrix. Te wszystkie elementy są dziełem ekspertów z ośrodka badawczego firmy, nazywanego w pewnych kręgach „uniwersytetem dźwięku”. Tam właśnie zrodziły się koncepcje, jakie czynią z brytyjskiego wytwórcy jednego z najważniejszych w świecie.