Kina domowe

Bluesound

Oglądanie filmów w domowym zaciszu wcale nie musi tak radykalnie odbiegać od wrażeń, jakich dostarcza nam sala kinowa. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że miejsca takie jak kino są wyposażane przez specjalistyczne firmy i muszą uwzględniać bardzo zaawansowane wymagania w zakresie sfery obrazu, jak i dźwięku. Oczywiście nie da się tego w stu procentach odtworzyć w domowych warunkach, aczkolwiek można zrobić całkiem sporo, aby mimo to móc cieszyć się wyjątkowo efektownymi doznaniami. Trzeba jedynie sięgnąć po odpowiednie rozwiązania w zakresie kina domowego.

Docenić amplitunery Dostępne w sprzedaży zestawy najczęściej dostarczają nam wszystkiego, co niezbędne, aby móc cieszyć się dźwiękiem na wysokim poziomie. Zestaw uwzględnia głośniki, okablowanie, a także przetworniki niezbędne do tego, by wszystko działało w pożądany sposób. Czasami w zestawach są także obecne same odtwarzacze płyt DVD i dysków Blu-ray, aczkolwiek równie dobrze można nabyć je oddzielnie, a następnie połączyć z resztą zestawu. Są także opcje, które idą krok dalej pod względem technologicznym.

Najbardziej cenione przez audiofilów i kinomaniaków konfiguracje zawierają w sobie rewelacyjne amplitunery kina domowego, które są urządzeniami typu all in one. Oznacza to, że pozwalają na odtwarzanie płyt z filmami, a jednocześnie w odpowiedni sposób przetwarzają dźwięk, kierując go do podłączonych głośników. Tym sposobem możemy po prostu zacząć oglądać film, a odgłosy, jakie zaczną nas otaczać zaprezentują wszelkie detale ścieżek dźwiękowych – nawet te zakodowane w specjalistycznych formatach. Przestrzenne brzmienie zawsze w cenie Właśnie kwestia obsługi różnorodnych cyfrowych formatów dźwięku jest w kontekście kina domowego szalenie istotna.

Bardzo ważne jest bowiem to, aby w czasie oglądania filmów docierały do nas wszelkie niuanse, jakie oferuje na przykład DTS czy Dolby Surround. Jedna z istotniejszych spraw to zapewnienie odbiorcom maksymalnej przestrzenności brzmienia, która jest osiągalna wówczas, gdy zaczną działać jak należy wszystkie dekodery.