Jaki odtwarzacz blu ray

Oglądanie filmów w domowych warunkach potrafi być ogromną przyjemnością, ale przede wszystkim trzeba podkreślić, że aby czerpać pełnię doznań z tej sfery należy w pierwszej kolejności postawić na wysokiej klasy rozwiązania technologiczne. Pod tym względem dysponujemy dziś szerokimi możliwościami. Filmy da się przecież odtwarzać zarówno z płyt, jak i z nośników pamięci.

Wówczas filmy jakie oglądamy są zapisywane w różnych formatach cyfrowych. Rosnąca popularność urządzeń z kategorii tv-box sprawia, że oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości obrazu i dźwięku z poziomu telewizora jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś, nawet gdy nie mamy bardzo zaawansowanego telewizora. Intensywne doznania z oglądania filmów Płyty DVD były przez lata podstawowym nośnikiem, z jakiego korzystali zwolennicy filmowych seansów w swoich czterech ścianach.

I nie ma się co dziwić – płyty w tej technologii oferują sporą pojemność, a formaty dźwięków dają szansę na to, aby cieszyć się wspaniałymi doznaniami fonicznymi. Jednakże żadne z dostępnych w danym momencie rozwiązań nie stoi w miejscu i cały czas pojawiają się rozmaite nowości. Dlatego po latach triumfów DVD musiała pojawić się alternatywa.

Dyski Blu-ray początkowo nie były zbyt powszechne, jednakże z upływem czasu ich popularność znacząco wzrosła. Przede wszystkim zdobyły one uznanie swoją powiększoną w stosunku do DVD pojemnością. Oznaczała ona, że zapisywane filmy mogły być mniej skompresowane, co skutkuje lepszą jakością zarówno ścieżek wideo, jak też audio w gotowych kompilacjach.

Czasami są to różnice na tyle zauważalne, że inwestycja w odtwarzacz Blu-ray skutecznie kusi wiele osób. Wyższa cena – wyższa jakość Rynkowa oferta w zakresie urządzeń dostosowanych do odtwarzania nagrań w tym formacie poszerza się cały czas, co wcale nie oznacza, że ludzie odwrócili się całkowicie od DVD. Jednakże plusy Blu-ray są trudne do podważenia.

Mamy bowiem do dyspozycji wyższą jakość obrazu, ale też kapitalny dźwięk. Odtwarzacze w tym przypadku są droższe niż modele na płyty DVD, ale to całkowicie naturalne. To, po jaki egzemplarz sięgnie nabywca zależy przede wszystkim od tego, jakich możliwości oczekuje od wybranego sprzętu.