Dragonfly

Mając komputer, często zachwycamy się jego możliwościami w zakresie mocy obliczeniowej, dostępnej pamięci operacyjnej czy też znakomitej grafiki. Czasami jednak pomijamy walory dźwiękowe, a to spory błąd. Ludzie, którzy kochają piękny dźwięk i na przykład są posiadaczami świetnych zestawów muzycznych lub kina domowego często mają poczucie, że ich nawet bardzo wydajne komputery zbyt mocno odstają pod względem jakości dźwięku.

Przede wszystkim jest tak, że w zasadzie każdy komputer stacjonarny lub laptop można zamienić w centrum muzyczne o wspaniałych możliwościach – i to stosunkowo niewielkim nakładem środków. Muzyczna moc z portu USB Jeśli nie posiadamy bardzo dobrej karty audio, wcale nie musimy być na przegranej pozycji. Istnieją bowiem rozwiązania zewnętrzne, jakie można podłączyć do dowolnego peceta za pomocą portu USB.

Poza tak zwanymi zewnętrznymi kartami dźwiękowymi świetną propozycją może być przetwornik Dragonfly. Łączy on cechy karty audio z podręcznym dekoderem muzycznym, który konwertuje utwory pomiędzy formatami analogowymi oraz cyfrowymi. Produkt marki AudioQuest zyskał bardzo dużą popularność, ponieważ otwiera przed posiadaczami komputerów ogromne możliwości.

Najwygodniej stosować go wraz z laptopami. Pozwala na podłączanie słuchawek oraz głośników, które w tym momencie zyskują takie same możliwości jak po podłączeniu do wielu amplitunerów. Wbudowany przedwzmacniacz pozwala ograniczyć ilość urządzeń potrzebnych do tego, by cieszyć się wspaniałą muzyką.

Zgodność z różnymi systemami Dragonfly jest kompatybilny z systemami Windows oraz iOS, a nawet z najbardziej popularnym w świecie systemem mobilnym Android. Oznacza to, że można go podłączyć niemal do każdego urządzenia multimedialnego, jakie posiada wejście USB. W zależności od modelu Dragonfly posiada nieco inne funkcje (dostępne są wersje Black oraz Red), a także odmienny tryb regulacji głośności (analogowy lub cyfrowy).