Uchwyt na telewizor

Żyjemy w erze lekkich i bardzo płaskich odbiorników telewizyjnych. Takie, a nie inne gabaryty mają swoje konsekwencje. Postęp technologiczny w tym zakresie sprawił, że jakość obrazu wyświetlana na takich ekranach jest doskonała. Oznacza to, że możemy w pełni swobodnie czerpać przyjemność z obcowania z filmami zapisanymi w zaawansowanych formatach cyfrowych. I niekoniecznie musi nam je serwować ta lub inna stacja telewizyjna. Sami możemy je odtwarzać, a umożliwia to nam odpowiedni odtwarzacz płyt DVD czy Blu-ray, a czasami także porty i czytniki wbudowane w telewizor.

Telewizor na ścianie Lekki i zajmujący niewiele miejsca odbiornik TV to spory atut, a jednocześnie dodatkowe możliwości w zakresie aranżowania wnętrza. Przede wszystkim ważne jest to, aby mieć do dyspozycji więcej przestrzeni, a cienki i ważący niewiele telewizor LED daje taką szansę. Dlatego spore grono ich użytkowników decyduje się na montaż ścienny tego urządzenia. Tym samym nie ma potrzeby, aby stało ono na stoliku RTV. Wisząc na ścianie, pozwala oszczędzić cenną przestrzeń, co jest ważne zwłaszcza przy mniejszych metrażach. Oczywiście zanim telewizor zawiśnie na ścianie muszą zostać spełnione pewne warunki techniczne.

Zazwyczaj nie ma możliwości jego bezpośredniego zamocowania do ściany – musi pojawić się akcesorium, jakie da taką szansę. Chodzi o uchwyt na telewizor. Zdecydowana większość modeli odbiorników LCD/LED oferowanych w sprzedaży posiada z tyłu obudowy standardowy układ miejsc na wkręty, dzięki którym można do nich przymocować praktycznie wszystkie sprzedawane dziś uchwyty. Uchwyt musi być dobrej jakości Zawsze warto zdecydować się na uchwyt renomowanej marki, za którym stoi dobra opinia ze strony konsumentów. To o tyle istotne, że rozwiązanie takie ma gwarantować utrzymanie telewizora w jednym miejscu bez ryzyka upadku, który w takich okolicznościach niemal zawsze wiąże się z poważnym uszkodzeniem sprzętu lub jego całkowitym zniszczeniem. Warto więc wydać nieco więcej i być o swoje „okno na świat” spokojnym.